Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy zapaści krążeniowej

Zapaść krążeniowa, będąca ostrą niewydolnością układu krążenia, jeżeli zareagujemy szybko nie zagraża naszemu życiu. Dlatego też warto zapoznać się z jej objawami.

Zobacz również opis choroby: Zapaść krążeniowa

Objawy

Zapaść z reguły zaczyna się od zawrotów głowy. Często towarzyszą temu nudności, w końcu wymioty. Człowiek, którego w danym momencie dotknęła zapaść krążeniowa, zaczyna być blady na twarzy oraz doświadcza zimnych potów.

Czuje się osłabiony oraz cierpi na nadmierne pragnienie. Oddech staje się częsty i bardzo powierzchowny, zaś tętno jest przyspieszone i bardzo słabe.

Następnie dochodzi do silnego obniżenia ciśnienia. Jego spadek doprowadza do zmniejszonego przepływu krwi do tkanej i narządów, za czym idzie niedostateczne dostarczanie tlenu oraz substancji odżywczych. Wkrótce następuje niedokrwienie tkanek, narządów oraz kończyn.

Potem następuje niedokrwienie mózgu oraz utraty nieprzytomności. Skóra w ten czas staje się sina o niebieskawym odcieniu.

Objawem może być także ostra niewydolność serca, która praktycznie we wszystkich przypadkach powoduje zatrzymanie akcji serca. Tak samo w wyniku zapaści krążeniowej następuje niewydolność żył i tętnic obwodowych co może doprowadzić do niewydolności narządów lub ciężkich powikłań.

Warto zaznaczyć, że w przypadku zapaści nie dochodzi tak jak przy wstrząsie całkowite załamanie krążenia.

W momencie kiedy zauważymy objawy oraz dojdzie do zapaści krążeniowej, która będzie trwała więcej niż kilka minut konieczne jest wezwanie lekarza.
Zobacz również opis choroby: Zapaść krążeniowa

Objawy grypy żołądkowej: objawy grypy jelitowej - jelitówka - objawy

Objawy pojawiają się w związku z zakażeniem układu pokarmowego - żołądka i jelit. Stąd też choroba potocznie nazywana jest jelitówką, grypą żołądkową lub grypą jelitową. Nazwy te stosowane są zamiennie.Objawy grypy żołądkowej mogą pojawić się nagle i mogą mieć bardzo ostry przebieg. Biegunka w przebiegu grypy żołądkow... czytaj więcej

Nowy wirus grypy odkryty u niemowlaka w Ontario

Nowy wirus grypy został odkryty, kiedy pewne dziecko zostało zarażone dwoma szczepami grypy – wirusem pandemicznym H1N1 oraz wirusem grypy sezonowej H3N2 – donoszą lekarze kanadyjscy. Dziecko w wieku 16 miesięcy, z regionu Toronto zostało hospitalizowane w dniu 24 stycznia 2011 roku i zostało w szpitalu przez 15 godzin, zanim mog... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy