Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy zapaści krążeniowej

Zapaść krążeniowa, będąca ostrą niewydolnością układu krążenia, jeżeli zareagujemy szybko nie zagraża naszemu życiu. Dlatego też warto zapoznać się z jej objawami.

Zobacz również opis choroby: Zapaść krążeniowa

Objawy

Zapaść z reguły zaczyna się od zawrotów głowy. Często towarzyszą temu nudności, w końcu wymioty. Człowiek, którego w danym momencie dotknęła zapaść krążeniowa, zaczyna być blady na twarzy oraz doświadcza zimnych potów.

Czuje się osłabiony oraz cierpi na nadmierne pragnienie. Oddech staje się częsty i bardzo powierzchowny, zaś tętno jest przyspieszone i bardzo słabe.

Następnie dochodzi do silnego obniżenia ciśnienia. Jego spadek doprowadza do zmniejszonego przepływu krwi do tkanej i narządów, za czym idzie niedostateczne dostarczanie tlenu oraz substancji odżywczych. Wkrótce następuje niedokrwienie tkanek, narządów oraz kończyn.

Potem następuje niedokrwienie mózgu oraz utraty nieprzytomności. Skóra w ten czas staje się sina o niebieskawym odcieniu.

Objawem może być także ostra niewydolność serca, która praktycznie we wszystkich przypadkach powoduje zatrzymanie akcji serca. Tak samo w wyniku zapaści krążeniowej następuje niewydolność żył i tętnic obwodowych co może doprowadzić do niewydolności narządów lub ciężkich powikłań.

Warto zaznaczyć, że w przypadku zapaści nie dochodzi tak jak przy wstrząsie całkowite załamanie krążenia.

W momencie kiedy zauważymy objawy oraz dojdzie do zapaści krążeniowej, która będzie trwała więcej niż kilka minut konieczne jest wezwanie lekarza.
Zobacz również opis choroby: Zapaść krążeniowa

Objawy grypy żołądkowej: objawy grypy jelitowej - jelitówka - objawy

Objawy pojawiają się w związku z zakażeniem układu pokarmowego - żołądka i jelit. Stąd też choroba potocznie nazywana jest jelitówką, grypą żołądkową lub grypą jelitową. Nazwy te stosowane są zamiennie.Objawy grypy żołądkowej mogą pojawić się nagle i mogą mieć bardzo ostry przebieg. Biegunka w przebiegu grypy żołądkow... czytaj więcej

Nowy wirus grypy odkryty u niemowlaka w Ontario

Nowy wirus grypy został odkryty, kiedy pewne dziecko zostało zarażone dwoma szczepami grypy – wirusem pandemicznym H1N1 oraz wirusem grypy sezonowej H3N2 – donoszą lekarze kanadyjscy. Dziecko w wieku 16 miesięcy, z regionu Toronto zostało hospitalizowane w dniu 24 stycznia 2011 roku i zostało w szpitalu przez 15 godzin, zanim mog... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Zaczerwienienie oczu. Zobacz, co może oznaczać

Zaczerwienienie oczu. Zobacz, co może oznaczać

Powodem zaczerwienienia oczu niekoniecznie muszą być choroby oka ... »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności