Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy trombocytopenii

Trombocytopenia ? nazywana również małopłytkowością ? to stan chorobowy, w którym ilość płytek krwi jest zbyt mała. Schorzenie może doprowadzić między innymi do anemii czy do poważnych oraz obfitych krwotoków.

Zobacz również opis choroby: Trombocytopenia

Trombocytopenia jako objaw

Warto pamiętać, że małopłytkowość jest z reguły objawem poważnych i niebezpiecznych chorób. Takich jak chociażby białaczka. Mała ilość płytek krwi jest również związana z zaburzeniami układu odpornościowego oraz z zanikiem szpiku. Jeśli obniżenie poziomu trombocytów jest niewielkie, zaburzenie wykrywa dopiero badanie morfologiczne krwi. Wielu lekarzy zaleca rutynowe wykonywanie morfologii przynajmniej raz w roku.

Najważniejsze objawy trombocytopenii

Niektóre objawy trombocytopenii są bardzo subtelne. U osób zmagających się z problemem małopłytkowości występują nietypowo długie krwawienia po skaleczeniu się lub zranieniu. Innym objawem mogą być łatwo tworzące się siniaki oraz krwawienia podskórne (w postaci czerwono-fioletowych plamek imitujących wysypkę). Do lekarza trzeba zwrócić się również wtedy, gdy:

  • w moczu i kale pojawia się krew,
  • u kobiet pojawiają się bardzo obfite miesiączki,
  • po zabiegu chirurgicznym bądź dentystycznym towarzyszą nam silne krwawienia,
  • pojawia się krwawienie z nosa bądź dziąseł.

Małopłytkowość jest stosunkowo niegroźnym schorzeniem, jednak nie warto go bagatelizować. Nieleczona trombocytopenia może prowadzić do różnych powikłań i być objawem poważniejszej choroby. Dlatego też po zaobserwowaniu u siebie powyższych objawów, należy zwrócić się do lekarza w celu wyleczenia przykrych dolegliwości.

Zobacz również opis choroby: Trombocytopenia

Niewystarczająca ilość snu podnosi ciśnienie krwi w nocy

Niewysypianie się przez dłuższy okres czasu, powoduje podnoszenie się ciśnienia krwi w nocnych godzinach.Oto najnowsze badania Kliniki Mayo, które zostały zaprezentowane podczas 64. dorocznej Sesji Naukowej Uniwersytetu Kardiologicznego w San Diego.... czytaj więcej

Krew w spermie

Krew w nasieniu bez wątpienia jest powodem, aby udać się z wizytą do lekarza. Najodpowiedniejszym specjalistą w takim przypadku będzie lekarz urolog. Krew w nasieniu wskazuje na krwawienie w jakimś odcinku miedzy końcem prącia a jądrami. Krew może pojawić się bez wyraźnych przyczyn. Może być to stan niegroźny, jak również - choć... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Bolesny stały wzwód prącia niezależny od woli

Bolesny stały wzwód prącia niezależny od woli

Wzwód nawet przez kilka godzin, Sprawdź, co to oznacza ... »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności