Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy niedoboru hemoglobiny

Inne nazwy objawów choroby: ;

Niedobór hemoglobiny może sugerować poważne schorzenia, więc należy niezwłocznie poddać się serii badań, mających na celu ustalenie przyczyny tego stanu. Dowiedz się jakie objawy wskazują niedobór hemoglobiny.

Zobacz również opis choroby: Niedobór hemoglobiny

Przyczyny niedoboru hemoglobiny

Bardzo ważne jest ustalenie przyczyny niedoboru hemoglobiny, ponieważ wraz z jej usunięciem stan krwi powinien powrócić do równowagi. Najczęstszymi powodami braków hemoglobiny jest niedokrwistość oraz białaczka.

Stan ten może pojawić się w wyniku wcześniejszej utraty dużej ilości krwi np. w wypadku, po dobrowolnym oddaniu krwi czy krwotoku.

Objawy niedobory hemoglobiny

Osoba, u której utrzymuje się stan niedoboru hemoglobiny zazwyczaj jest nienaturalnie blada, senna i chronicznie zmęczona. Ma często spowolniony refleks i problemy z koncentracją. Chorzy z reguły nie mają apetytu, ich skóra staje się szorstka w dotyku, a w kącikach ich ust pojawiają się tzw. zajady.

Do innych objawów możemy zaliczyć:

  • zanik brodawek,
  • ból, pieczenie i wygładzenie języka,
  • częste i silne bóle głowy,
  • pieczenie w jamie ustnej i przełyku,
  • łamliwość włosów i paznokci,
  • zbyt długi sen.

Wraz z niedoborem hemoglobiny pojawiają się także zaburzenia wchłaniania, bardzo niskie ciśnienie krwi, tachykardia i bóle zamostkowe. Często dochodzą też wymioty, nudności, ciemny stolec, biegunki i bóle brzucha. Nierzadko występują też nagłe omdlenia i duszności.

Jeżeli zauważyłeś u siebie objawy wskazujące niedobór hemoglobiny, poddaj się badaniom diagnozującym nie tylko sam problem, ale też jego przyczynę. Stan ten bowiem może być oznaką bardzo poważnych schorzeń takich jak niedokrwistość czy białaczka.

Zobacz również opis choroby: Niedobór hemoglobiny

Objawy niedoboru żelaza

Żelazo jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Niedobór tego ważnego pierwiastka poważnie wpływa na dalsze funkcjonowanie ciała, dlatego warto znać objawy niedoboru żelaza i szybko go uzupełnić, aby nie męczyć naszego organizmu.... czytaj więcej

Objawy niedokrwistości z niedoboru żelaza

Niedokrwistość z niedoboru żelaza jest najczęstszym rodzajem niedokrwistości (anemii). Skutkiem niedokrwistości jest niedotlenienie, gdyż hemoglobina wchodząca w skład czerwonych krwinek jest odpowiedzialna za transport tlenu. Stąd też biorą się takie objawy jak przyspieszona akcja serca, osłabienie, męczliwość, zawroty głowy. Nie... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy